chirurdzy
Neurochirurgia logo

Neurochirurgia

  O Poradni

  W naszej poradni przeprowadzamy konsultacje w zakresie leczenia zachowawczego i operacyjnego chorób układu nerwowego, takich jak.:

  • dyskopatie kręgosłupa,
  • niestabilności więzadłowe,
  • choroby przeciążeniowe kręgosłupa,

  korzystając przy tym z całego panelu możliwości diagnostycznych naszej placówki, m.in:

  • rezonansu magnetycznego,
  • tomografii komputerowej,
  • scyntygrafii,
  • EMG,
  • USG,
  • badania doplerowskiego.

  Specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach neurochirurgicznych, które wyknonujemy w szpitalu Cito Care. 

  Zakres usług

  Zakres usług prywatnych w poradni:

  Zakres usług prywatnych w poradni:

  • konsultacja,
  • zabiegi neurologiczne,
  • ostrzykiwanie stawów krzyżowo-biodrowych.

  Ostrzyknięcie nerwów stawów i okołostawowe kręgosłupa

  Ostrzyknięcie nerwów stawów i okołostawowe kręgosłupa

  Jest to zabieg przeciwbólowy i diagnostyczny do oceny żródła bólu jako przygotowanie do większego zabiegu. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pod poglądem RTG lub USG. Pacjent po 1-2 godzinie po zabiegu wraca do domu.

  Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

  logo citocare

  Zabiegi termolezji stawów i nerwów obwodowych

  Zabiegi termolezji stawów i nerwów obwodowych

  Zabiegi termolezji stawów i nerwów obwodowych- polegają na uszodzeniu przy pomocy temperatury nerów czuciowych po identyfikacji ich jako źródła bólu. Zabieg ten pozwala na dłuższy czas (6-18 miesiecy) uwolnić Chorego od bólu. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pod poglądem RTG na sali zabiegowej. Pacjent po 1-2 godz od zabiegu wraca do domu.

  Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

  logo citocare

  Operacje odbarczające kręgosłupa

  Operacje odbarczające kręgosłupa

  Operacje odbarczające kręgosłupa (mikrodisektomia, sekwestrektomia, flawektomia) - są to zabiegi które wykonuje się w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa- najczęściej w dyskopatiach lędźwiowych i szyjnych z towarzyszącymi przepuklinami jądra miażdżystego, które powodują uciski na struktury nerwowe, wywołując ból lub objawy niedowładów. Zabieg ten Zabiegi te wykonywane są w technice małoinwazyjnej, oszczędzając jak najlepiej narządy towarzyszące i pozwalające jak najszybciej uruchamiać pacjenta. Zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu ogólnym (pełnym uśpieniu) i najczęściej pacjent wraca do domu na drugi dzień po zabiegu.

  Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

  logo citocare

  Zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa

  Zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa

  Zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa- jeżeli pacjent i jego schorzenie wymagają rozleglejszego zabiegu to wykonujemy również szereg zabiegów stabilizujących, wykorzystując do tego celu najnowoczesniejsze systemy stabilizacyjne dostępne na Świecie.

  w odcinku szyjnym - po odbarczeniu kręgosłupa w miejsce wyciętego zniszczonego krążka międzykręgowego (tzw.dysku) wprowadza się sztuczne protezy - sztywne lub ruchome. Pozwalają one Pacjentowi normalnie funkcjonować oraz wykonywać wszystkie badania diagnostyczne -kontrolne. W leczeniu patologii kręgosłupa szyjnego wykorzystujemy również najnowocześniejsze metody lecznicze jak stabilizacje DTRAX czy Discogel (elastyczna proteza jądra miażdżystego).
  w odcinku lędźwiowym - stabilizacje transpedikularne, które polegają na wkręceniu w kręgosłup tytanowych śrub najmocniej stabilizujących kręgosłup. Zabiegi te wykonujemy po zabiegu odbarczenia kręgosłupa(często jednocześnie). Pomimo że zabieg ten wykonujemy w technice małoinwazyjnej (przez małe nacięcia skóry), to jednak pacjent często musi pozostać po zabiegu 2 doby, aby przejść insruktaż fizjoterapeutyczny i przyzwyczaić się do prawidłowego funkcjonowania. Nie jest to jedyny system do stabilizacji kręgosłupa, ale najczęściej wykonywany i zabezpieczający większość patologii kręgosłupa.

  Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

  logo citocare

  Zabiegi wertebroplastyki, stentoplastyki i kyfoplastyki

  Zabiegi wertebroplastyki, stentoplastyki i kyfoplastyki\

  Zabiegi te wykonujemy w przypadku złamań osteoporotycznych trzonów kręgosłupa. Polegają one na wstrzyknięciu przez igłę wprowadzoną do kręgu, cementu ortopedycznego, który uwalnia pacjenta z bólu i wzmacnia złamany kręgosłup. Zabiegi te praktycznie natychmiastowo zmniejszają ból, powstały po złamaniu kręgosłupa. Jest to zabieg szczególnie kierowany do ludzi starszych, nawet obarczonych licznymi schorzeniami, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i pacjent tego samego dnia wraca do domu.

  Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

  logo citocare

  Zespół

  Kontakt

  Świadczenia prywatne

  Pewne i szybkie terminy, brak kolejek, ekspresowa rejestracja online lub przez

  Godziny otwarcia
  Wtorek 14:30-20:00

  Rejestracja
  Tel. 723 186 490

  Gdzie realizowane są usługi

  Przychodnia główna Lecznic Citomed

  87-100 Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73

  zobacz szczegóły >