Wizyta NFZ

Jak zarejestrować się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?


Aby zarejestrować się do lekarza internisty lub pediatry należy zgłosić się osobiście w odpowiedniej przychodni lub zadzwonić pod dedykowany nr telefonu 56 658 44 55 (internista) lub 66 (pediatria). Wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i inne usługi POZ możesz umówić online przez Portal Pacjenta.

Jak zarejestrować się na wizytę do lekarza specjalisty?

Do lekarza specjalisty również można się zarejestrować drogą telefoniczną lub osobiście. Należy jednak pamiętać, że do większości poradni wymagane jest skierowanie (wyjątek stanowią ginekolog, stomatolog i psychiatra). Od momentu rejestracji pacjent ma 14 dni roboczych na dostarczenie do przychodni oryginału skierowania. 

Przed wizytą

W dniu wizyty należy zgłosić się do rejestracji i potwierdzić swoją obecność w przychodni. Specjalista ds. obsługi sprawdzi aktualny status ubezpieczenia w systemie eWUŚ i wskaże pacjentowi drogę do gabinetu.

Po wizycie

Jeżeli lekarz polecił pacjentowi dodatkowe zalecenia - badania lub skierowanie do innej poradni pacjent powinien zgłosić się ponownie do rejestracji, aby zapytać o możliwość zrealizowania jej w naszej przychodni. Jest to też dobry czas na zarezerwowanie sobie wizyty kontrolnej u swojego lekarza, jeśli jest taka konieczność.

Dodatkowe możliwości

Pacjenci zadeklarowani w naszej przychodni mają możliwość zamawiania recept zaocznych na leki przyjmowane stałe, o których lekarz POZ został wcześniej poinformowany. Na receptę czeka się maksymalnie 2 dni robocze. Zamówienie można złożyć drogą mailową recepty@citomed.pl lub telefonicznie pod numerem 56 658 44 89 w godzinach 12:00-14:00, jak również osobiście.