Oświadczenie dla Prasy

5.03.2021 Przychodnia przy ul. Lubickiej 19/21

Z radością informujemy, iż z dniem 2 marca 2021 r. w nowo otwartej przychodni Citomed przy ulicy Lubickiej 19/21 rozpoczęliśmy rejestracje pierwszych Pacjentów w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ.

W nowej lokalizacji oferować będziemy konsultacje specjalistów w zakresie: endokrynologii, stomatologii, psychologii , psychiatrii, dietetyki, logopedii, neurologii oraz nowe dla Lecznic Citomed specjalizacje takie jak seksuolog oraz nefrolog, będą osiągalne dla Pacjentów od 15 marca. Usługi te dostępne będą w ramach świadczeń prywatnych.

Wzmożone zainteresowanie wpływem stylu życia na zdrowie, w dużej mierze wywołany czasem pandemii, spowodowało, iż postanowiliśmy więcej uwagi skierować na profilaktykę i promowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych. Stad powstała misja nowej placówki Citolife – zdrowy styl życia, w ramach której współpracować będą specjaliści wyżej już wymienionych dziedzin – endokrynologii, psychologii, psychiatrii, dietetyki, logopedii oraz seksuologii.

Na Pacjentów przychodni Citomed przy ul. Lubickiej pod numerem tel. 56 621 43 80, czekają wysoko wykwalifikowani i doświadczeni Lekarze dotąd świadczący swoje usługi w przychodni przy ulicy Skłodowskiej-Curie 73.

 
4.11.2020 Nadchodzi nowe

Szanowni Państwo,

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować Państwa o zmianach, które zaszły w Lecznicach Citomed Sp. z o.o. oraz Citomed Sp. z o.o. 26 października 2020r. podpisaliśmy umowę, dzięki której dołączamy do Grupy LUX MED. Ostateczna finalizacja umowy nastąpi po pozytywnej decyzji Prezesa UOKiK, na którą czekamy.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom skutecznie rozwiniemy się na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim, a nasi Pacjenci i Personel będą mieli jeszcze pełniejszy dostęp do najnowocześniejszych technologii i procedur medycznych.

Dla Państwa, jako naszych klientów/pacjentów, fakt ten nie wiąże się z żadnymi zmianami w procesie obsługi. Telefony i adresy mailowe pozostają bez zmian.

O wszelkich dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.


17.10.2018 Przychodnia przy ul. Lubickiej 19/21

Wykonawca budowy, firma Dompol, przedstawił nowy harmonogram prac związanych z budową Przychodni przy ul. Lubickiej. Prace budowlane rozpoczną się do końca 2018. Przychodnia wznowi działalność w tej lokalizacji w IV kwartale 2020.

Jednocześnie przypominamy, że zastępstwo pełni Przychodnia przy ul. Rakowicza 4.  Telefon do rejestracji pozostał bez zmian: 56 655 31 61.

Dla wygody pacjentów uruchomiliśmy bezpłatny transport. Codziennie, od poniedziałku do piątku, realizowany jest jeden kurs dziennie, w obie strony, o godzinie 8.00, spod bramy przychodni przy ul. Lubickiej. 

 
15.06.2018 Płatny Parking przy ul. Skłodowskiej-Curie 73 - komunikat 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 czerwca 2018 r., zaczął obowiązywać płatny system parkowania przy placówce głównej Lecznic Citomed. Nadzór nad parkingiem przejęła firma zewnętrzna City Parking Group z Grudziądza.

Przed uruchomieniem Strefy Płatnego Parkowania znalezienie w środku dnia miejsca postojowego przed przychodnią było nie lada wyzwaniem. Główną przyczyną były pojazdy pracowników i klientów firm sąsiadujących. Aby zaparkować samochód, załatwić sprawę i odjechać, pacjent potrzebował zwykle sporo czasu i cierpliwości w znalezieniu bezpiecznego miejsca postojowego. Otrzymywaliśmy liczne skargi. Teraz się to zmieniło. Już kilka dni po wprowadzeniu SPP widać było pierwsze efekty –  dużo wolnych miejsc postojowych i poprawa bezpieczeństwa w strefie parkowania.

Warto zauważyć, iż inne placówki publiczne, również te związane ze służbą zdrowia, już od dawna, z powodzeniem, korzystają z takich rozwiązań.   

Zasady parkowania

Obowiązuje jedna strefa płatnicza. Każda rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł. Parkomaty znajdują się: jeden bezpośrednio przy wejściu głównym, kolejny przy narożniku budynku A, następnie za poradnią dzieci zdrowych (na tyłach budynku A) oraz przy budynku D. Można w nich płacić gotówką oraz niebawem kartą płatniczą. Osoby niepełnosprawne mają wyznaczone wygodne, bezpłatne miejsca postojowe, blisko wejścia budynku A (przy pediatrii) oraz budynku D (przy Zakładzie Diagnostyki Obrazowej). W przypadku niezapłacenia za postój kontrolerzy firmy City Parking Group nakładają kary w wysokości 30 zł (jeśli opłata zostanie wniesiona tego samego dnia), 60 zł (jeśli opłata zostanie wniesiona do siedmiu dni) oraz 100 zł  (jeśli opłata zostanie wniesiona w późniejszym terminie).

Aplikacja mobilna

W celu opłacenia postoju można skorzystać z aplikacji płatniczej. Jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników telefonów z systemem Andorid, poprzez sklep Play. Nazwa aplikacji to: "CityParkApp". Więcej informacji: https://cityparkapp.pl/jak-to-dziala

W okolicy znajdują się również bezpłatne strefy miejskiego parkowania: przed salonem Renault oraz przy Avix Oil.

 

14.05.2018 PARKING przy Przychodni Głównej 

Informujemy, że od dnia 1 czerwca 2018 operatorem parkingu przy Lecznicach Citomed, będzie firma City Parking Group z Grudziądza.

Wjeżdżając na teren należy zapoznać się z zasadami korzystania z parkingu zamieszczonymi na tablicach informacyjnych przy wjeździe.

Parkowanie odbywać się będzie na zasadach parkingów miejskich.

 
23.04.2018 KOMUNIKAT - Nocna i Śwąteczna Opieka Zdrowotna 

Zarząd Lecznic Citomed informuje, że w związku z zakończeniem realizacji umowy na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, z dniem 1 maja 2018, od godziny 8.00,  opiekę w tym zakresie zapewnia:

Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu przy ul. Uniwersyteckiej 17 w budynku A, wejście od parkingu – dla dorosłych mieszkańców prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 – opieka pediatryczna dla dzieci (do 18. roku życia) z prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych,
Specjalistyczne Przychodnie Medycyny Rodzinnej „Rudak-Med” Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 – dla mieszkańców (dorosłych i dzieci) lewobrzeżnej części Torunia i okolic.
Oświadczenie z dnia 25.04.2018:

30 września 2017 wygasła wieloletnia umowa pomiędzy Lecznicami Citomed a Narodowym Funduszem Zdrowia, na świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 października 2017 roku, obowiązek realizacji tej opieki spoczywa na szpitalach włączonych do tzw. SIECIE SZPITALI, w przypadku Torunia to: Szpital Miejski oraz Szpital Wojewódzki.

Na wyraźną prośbę obu toruńskich szpitali, podjęliśmy się realizacji w/w obowiązków jako podwykonawca. Umowy pomiędzy Lecznicami Citomed a szpitalami zostały zawarte na czas określony i w dniu 30 kwietnia 2018 upływa termin ich obowiązywania (umowy wygasają).

Decyzja o nieprzedłużeniu umów nie jest ani nagła, ani nieoczekiwana, ponieważ została poprzedzona wieloma rozmowami i korespondencją.

W naszej opinii, wynikające z aktualnych przepisów warunki realizacji świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, obiektywnie uniemożliwiają zapewnienie oczekiwanej przez Pacjentów jakości świadczeń. 

Pobierz informacje o organizacji nocnej i świątecznej pomocy w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu (plik *.doc)

 

03.04.2018 KOMUNIKAT - Gastroenterologia po 01.04.2018

Decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, z dniem 1 kwietnia 2018 r. świadczenia z rodzaju Leczenie Szpitalne z zakresu gastroenterologii na obszarze województwa Kujawsko-Pomorskiego będą realizowane w ramach NFZ tylko w szpitalach zakwalifikowanych do tzw. sieci szpitali. 

W związku z powyższym, w wyniku nie ogłoszenia przez NFZ konkursu, od dnia 1.04.2018 r. nasza placówka zakończyła udzielania świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na ww. zakres świadczeń. 

Jesteśmy zobowiązani odwołać wszystkie zaplanowane wizyty a pacjenci z listy osób oczekujących otrzymają od nas odpowiednie zaświadczenie, które będzie uprawniało do skorzystania z świadczenia w innej placówce.

Numer informacji NFZ - 800-007-706.

 
01.02.2018 Budowa nowego budynku przychodni przy ul. Lubickiej 19/21

Szanowni Pacjeni przychodni przy ul. Lubickiej. 

W najbliższych miesiącach rozpoczynamy zapowiedzianą wcześniej budowę nowego budynku przychodni przy ul. Lubickiej. Obecny budynek zostanie zburzony. Zespół lekarski, pielęgniarski oraz rejestacyjny na czas budowy zostanie przeniesiony do przychodni przy ul. Rakowicza 4. Numery telefoniczne pozostaną bez zmian. Dla Państwa wygody, w razie pytań dotyczących ciągłości świadczeń, uruchomiliśmy numer informacyjny - 887 180 427. 

Ostatni dzień pracy przychodni przy Lubickiej zaplanowaliśmy na dzień 16 marca 2018 (piątek). 19 marca 2018 (poniedziałek) to pierwszy dzień przyjeć w przychoni przy ul. Rakowicza 4. 

Za utrudnienia przepraszamy. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy prac remontowych zrekompensuje Państwu wszelkie niedogodności. 

 
14.11.2017 Zmiana siedziby NFZ Bydgoszcz

Uwaga!

Kujawsko – Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zmienia adres siedziby na:
ul. Łomżyńska 33; 85-863 Bydgoszcz