Na problemy skórne - pielęgnacja czy leczenie?

na problemy

Podstawą atrakcyjnego wyglądu każdego z nas jest zdrowa i zadbana skóra. Jeśli do tej pory nie rozpoczęliśmy wiosennej pielęgnacji, to teraz jest idealny moment aby poświęcić sobie odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby czuć się świetnie we własnej skórze przez całe lato.

W ostatnim czasie coraz więcej osób dorosłych boryka się z problemami skórnymi. Dermatolodzy przekonani są, że za skalę problemu odpowiadają m.in. nieprawidłowy tryb życia, złe nawyki żywieniowe oraz zanieczyszczone środowisko. Wszystko to sprawia, że na naszych twarzach pojawiają sie przebarwienia skórne, rozszerzone naczynka czy trądzik pozostawiający głębokie blizny tzn. potrądzikowe.

Za większość przebarwień odpowiedzialne jest słońce.

Dodatkowo okres letni niekorzystnie wpływa na skórę twarzy i całego ciała. Wbrew temu co uważa większość osób długa ekspozycja na słońce dająca opaleniznę nie jest korzystna dla naszej skóry. Opalenizna to nic innego jak reakcja obronna organizmu na nadmiar promieniowania ultrafioletowego, która skutkuje powstaniem przebarwień oraz suchą i nieelastyczną skórą. W takiej sytuacji ratunek mogą przynieść profesjonalne pielęgnacja. W części przypadków wystarczy wykonać zabiegi złuszczające naskórek i rozjaśnić przebarwione miejsca za pomocą odpowiednich kosmetyków

Regularne złuszczanie martwego naskórka jest obok nawilżania podstawą pielęgnacji skóry. Jak dotąd odradzano nam stosowania peelingów w okresie letnim. Nic bardziej mylnego!

Istnieje cała gama produktów, które nie działają foto-uczulająco i są całkowicie bezpiecznie w okresie wysokiego nasłonecznienia. Peelingi nie tylko pielęgnują skórę, ale również przedłużają efekty intensywnych terapii złuszczających stosowanych jesienią.

Po złuszczeniu następuje naturalny proces regeneracji skóry, który powinniśmy wspomagać zabiegami bogatymi w składniki liftingujące, nawilżające oraz odżywcze. Warto poddać się serii zabiegów, dzięki którym Twoja skóra odzyska nie tylko blask i piękny wygląd, ale także otrzyma odpowiednią bazę do dalszych etapów kuracji.

Walka z pojawiającymi się zmianami skórnymi powinna być prowadzona pod okiem lekarzy dermatologów. Niezwykle ważne jest, aby specjaliści na każdym etapie kosmetycznym mogli konsultować uzyskane efekty. Problemom skórnym mogą towarzyszyć inne schorzenia, które hamują efektywność wykonywanych zabiegów. Niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, zaburzenia gospodarki hormonalnej czy niestabilność emocjonalna mogą dawać objawy skórne.

Wówczas specjalista dermatolog po obejrzeniu zmian zaleci kierunkowa diagnostykę lub zaproponuje terapię lekami. Bez względu na rodzaj leczenia bardzo istotne jest zachowanie wysokiego nawilżenia skóry. Dlatego lekarze polecają do stałego zastosowania wybrane kosmetyki, ale również mogą pokierować na serię zabiegów kosmetycznych.

Siłą marki DermE jest leczenie dermatologiczne wspierane profesjonalną pielęgnacją.

Mamy przygotowane programy leczenia białą kosmetykę (kwas migdałowy, DNA Recovery, Retises CT) z falami RF, fotoodmładzaniem lub laserem zamykającym naczynka. Musimy mieć świadomość, że biała kosmetyka wymaga cierpliwości i systematyczności w działaniu. Nie obiecuje natychmiastowych efektów ale jest dobrą alternatywą dla osób, które chcą zainwestować w swój zdrowy i zadbany wizerunek i doskonałe samopoczucie.