Biała magia, czyli jak radzić sobie z problemami skóry przy użyciu białej kosmetyki.

zamień makijaż na promienna i zadbaną cerę plakat

Podstawą atrakcyjnego wyglądu każdej i każdego z nas jest zdrowa i zadbana skóra nie tylko twarzy, ale również całego ciała, które zaczynamy eksponować w okresie wiosenno-letnim. Jeśli do tej pory nie rozpoczęliśmy pielęgnacji wiosennej, teraz jest idealny moment, aby poświęcić sobie odpowiednią ilość czasu i uwagi, by czuć się świetnie we własnej skórze przez całe lato.

Co możesz zyskać dzięki białej kosmetyce?

Jeśli zdecydujesz się na leczenie i pielęgnację kosmetykami o wysokich stężeniach substancji aktywnych możesz spodziewać się ujędrnienia tkanek, wyrównania kolorytu skóry, wygładzenia, złuszczenia i przede wszystkim regeneracji skóry.
Aby w pełni wykorzystać siłę białych kosmetyków należy najpierw ocenić jakość skóry i niejednokrotnie podjąć leczenie. Dopiero w drugim kroku stosujemy celowaną pielęgnację.

Regularne korzystanie z peelingów, stymulowanie kolagenu do regeneracji i wykorzystanie retinolu ze stężoną witaminą C (zabieg Retises CT) działają regenerująco i silnie odmładzająco. Możesz pokusić się również o zabiegi z kwasem migdałowym o działaniu anty-aging. Dla skóry wrażliwej i problematycznej z przebarwieniami idealne będa zabiegi z kwasem ferulowym.

Biała kosmetyka wymaga jednak cierpliwości i systematyczności w działaniu. Nie obiecuje natychmiastowych efektów ale jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą zainwestować w swój zdrowy i zadbany wizerunek.


Nawet najmodniejszy makijaż nie zachwyci na suchej i szarej skórze twarzy, a najzgrabniejsze ciało wiele straci na urodzie, jeśli jego skóra będzie wiotka i mało elastyczna.
W tym sezonie postaw na pielęgnację!