Pracownia Tomografii Komputerowej - Informacje ogólne

W naszej pracowni mamy na wyposażeniu wysokiej klasy szesnastowarstwowy tomograf komputerowy Activion 16. Badanie TK z uwagi na wszechstronny zakres zastosowań jest podstawowym narzędziem i metodą obrazowania dla lekarzy wielu różnych specjalności. Za pomocą promieni rentgenowskich uzyskuje się wielowarstwowe, przekrojowe obrazy narządów lub obszarów ciała.

Tomografia komputerowa służy również do wirtualnej kolonoskopii, a także do innych badań angiograficznych. Dla pacjenta jest to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i nie wpływa na samopoczucie oraz nie zaburza przebiegu prowadzonego leczenia farmakologicznego. Pracownia TK mieści się w przychodni głównej Lecznic Citomed w Toruniu.

Pracownia Tomografii Komputerowej - Zespół

Pracownia Tomografii Komputerowej - zespół

Pracownia Tomografii Komputerowej - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy i specjalistów.

Zobacz Zespół

Powiązane poradnie

Powiązane słowa kluczowe

UWAGA! 

w związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Zakład Diagnostyki Obrazowej realizuje TYLKO pilne badania, umówione i potwierdzone wcześniej telefonicznie. Wejście do ZDO jest udostępnione wyłącznie od tyłu przychodni wejściem D. Prosimy nie przychodzić wcześniej niż na umówioną godzinę.

Przypominamy, że istnieje możliwość otrzymania opisu badań na adres e-mail lub pocztą (koszt wysyłki to 9zł). Ograniczy to Państwa wizytę w przychodni do niezbędnego minimum. Po wyrażeniu zgody na otrzymanie wyników w ww. sposób, należy wypełnić oświadczenie, które można pobrać tutaj.