Pracownia Densytometrii Rentgenowskiej

Pracownia Densytometrii Rentgenowskiej - Informacje ogólne

Badanie densystometryczne w bezpieczny sposób, gdyż z użyciem tylko niewielkiej dawki promieniowania rentgenowskiego, zobrazuje stan tkanki kostnej. Określenie gęstości mineralnej kości ma natomiast ogromne znaczenie we wczesnej diagnostyce osteoporozy.

Badanie pozwoli również określić procentowy składu ciała z wyodrębnieniem tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, oraz tkanki kostnej - tzw. BODY COMPOSE. Dedykowane jest dla osób aktywnych, uprawijacych sport lub chcących w profesjonalny sposób kontrolować proces odchudzania.

Badanie zajmuje niewiele czasu, maksymalnie 10 min oraz nie wymaga skierwania lekarskiego. 

 

Powiązane poradnie

 • Chirurgia
  Chi­ru­rgi­a­

  Zabiegi i konsultacje w zakresie chirurgii ogólnej

 • Interna
  I­nte­rna­

  Proces leczenia pacjenta: profilaktyka, diagnostyka, leczenie, rehabilitacja oraz kontrola stanu zdrowia

 • Ortopedia
  O­rto­pe­di­a­

  Diagnostyka i leczenie chorób i urazów narządu ruchu

Powiązane pracownie

 • Pracownia RTG i Mammografii

  Dwuwymiarowy obraz zarejestrowany podczas prześwietlania wiązką promieniowania rentgenowskiego organów osoby poddanej rentgenografii, która jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych w medycynie.

Powiązane marki

 • Medyczne Centrum Dietetyki i Odchudzania

  Diagnostyka i leczenie chorób związanych z nieprawidłową masą ciała

Powiązane słowa kluczowe

UWAGA! 

w związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Zakład Diagnostyki Obrazowej realizuje TYLKO pilne badania, umówione i potwierdzone wcześniej telefonicznie. Wejście do ZDO jest udostępnione wyłącznie od tyłu przychodni wejściem D. Prosimy nie przychodzić wcześniej niż na umówioną godzinę.

Przypominamy, że istnieje możliwość otrzymania opisu badań na adres e-mail lub pocztą (koszt wysyłki to 9zł). Ograniczy to Państwa wizytę w przychodni do niezbędnego minimum. Po wyrażeniu zgody na otrzymanie wyników w ww. sposób, należy wypełnić oświadczenie, które można pobrać tutaj.