GRYPA 2022

 

 

Przed czym się bronimy?


Grypa jest chorobą wirusową, przenoszoną drogą kropelkową. Rocznie prowadzi do wielu komplikacji, a w skrajnych przypadkach do śmierci. Prawdopodobieństwo zarażenia wzrasta podczas przebywania w dużych skupiskach ludzi, takich jak komunikacja miejsca, zakłady pracy, sklepy wielkopowierzchniowe. 

W tym roku przyszło nam się zmagać również z koronawirusem SARS-CoV-2, na którego zachorowalność ma się nasilić na przełomie jesieni. Czasu do przewidywanej drugiej fali zachorowań jest coraz mniej, w związku z czym naukowcy z całego świata szukają każdego sposobu na powstrzymanie lub ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii. Obecnie nadzieję daje szczepionka przeciwko grypie oraz pneumokokom. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj poniższy artykuł:

Czy szczepionka przeciwko pneumokokom może powstrzymać koronawirusa? 
 
Zapobiegaj i zaszczep się nową czterowalentną szczepionką przeciwko grypie.


"Proponujemy nowe rozwiązanie w profilaktyce grypy, które jest najlepiej dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej i oferuje najszerszą możliwą ochronę przed grypą – szczepienie innowacyjną czterowalentną szczepionką przeciw grypie. Szczepienie to rekomendowane jest zarówno przez najważniejsze instytucje zdrowia publicznego na świecie WHO, CDC, ECDC, jak i polskie grona Ekspertów." - z materiałaów Ogólnopolsikiego Programu Zwalczania Grypy  

W naszych placówkach oddajemy do dyspozycji szczepionki:

Vaxigrip Tera

cena - 53 zł /za szczepionkę oraz szczepienie/ cena nie obejmuje kwalifikacji lekarskiej/pielęgniarskiej

 

NOWOŚĆ szczepianka donosowa dla dzieci od 2-go roku życia Fluenz Tetra - produkt dostępny w drugiej połowie października (więcej o tym produkcie poczytasz TUTAJ

 
Co zawiera tegoroczna szczepionka? 

Szczepionka p/ko grypie zawiera 4 szczepy rekomendowane przez WHO na sezon 2022/2023:

Dla kogo szczepienie?

 Ostateczną decyzje na temat rekomendacji do szczepienia zawsze podejmuje lekarz. 

 
Program Szczepień Ochronnych w związku z przesłankami epidemiologicznymi zaleca szczepienie przeciw grypie wszystkim osobom od ukończenia 6. miesiąca życia. 

 


Korzyści płynące z wykonania szczepień:


Zapewniasz ochronę sobie i bliskim powstrzymując rozprzestrzenianie się choroby.


Zwiększasz prawdopodobieństwo uniknięcia groźnych dla zdrowia powikłań.


Oszczędzasz pieniądze inwestując w znacznie tańszą profilaktykę.


UWAGA!


Jeżeli jesteś w ciąży, szczepiąc się chronisz siebie i swoje dziecko bezpieczną i rekomendowaną szczepionką. - Terapie antybiotykowe mogą prowadzić do uszkodzeń płodu lub poronień.

 

Rekomendacje:


MIĘDZYNARODOWE REKOMENDACJE