Operacja korekcyjna powiek

Okolica oczu często jako pierwsza ulega procesowi starzenia. Wraz z upływem lat skóra powiek wiotczeje i pojawia się jej nadmiar, czasami pojawiają się także przepukliny tłuszczowe. Dla większości naszych pacjentów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Zabieg plastyki Powiek przeprowadzany jest zarówno ze względów zdrowotnych, jak problemy ze wzrokiem wywołane przez zwiotczenie powiek, jak i estetycznych, dla zniwelowania efektu opadających powiek. Operacja korekcyjna jest właściwym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Efektem zabiegu jest zarazem poprawa widzenia, jak i wyglądu, korekcja powiek odejmuje lat i nadaje twarzy promiennego wyglądu.

Przebieg zabiegu:

Zabieg może dotyczyć powiek górnych, dolnych bądź też wszystkich czterech jednocześnie. Trwa on około półtorej godziny. Pacjent podczas całego zabiegu jest przytomny i może rozmawiać z lekarzem (w większości przypadków zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i uspokaja pacjenta). Usunięciu podlega nadmiar zwiotczałej skóry i tkanki tłuszczowej. Na skórę zakładane są szwy, które zdejmowane są po 6-7 dniach w zależności od szybkości procesu gojenia się rany.

 

Rekonwalescencja:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności.

Po zabiegu normalnym zjawiskiem jest krwiak, obrzęk i zasinienie powiek. Krwiaki wchłaniają się około 10-14 dni, natomiast obrzęk może utrzymać się dłużej, więc na ostateczny efekt trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że na takie efekty warto zaczekać.

 

REJESTRACJA

Szczegółowe informacje o zabiegu mogą uzyskać Państwo pod numerem tel.: 723 186 483. Czekamy na Państwa telefony w dni robocze, od godziny 7:00 do 17:00.

Okulistyka - Zespół

Okulistyka

Okulistyka - zespół

Okulistyka - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy, specjalistów i pielęgniarek

Zobacz Zespół

Powiązane poradnie

Powiązane pracownie

Powiązane marki

Powiązane słowa kluczowe