Neonatologia - Informacje ogólne

Gabinet lekarza neonatologa zapewnia kontynuację opieki poszpitalnej nad noworodkami oraz niemowlętami. Podczas wizyty w Poradni lekarz wykonuje pełne badanie fizykalne, kontroluje stan odżywienia, tempo wzrostu oraz ocenia stopień rozwoju psychofizycznego dziecka. Udziela porady na temat żywienia i pielęgnacji. Uczy rodziców pozycjonowania noworodka w celu wspierania prawidłowego wzorca rozwoju ich maleństwa. W razie potrzeby zleca również odpowiednie badania dodatkowe. W naszym gabinecie szczególną opieką otaczamy wcześniaki i noworodki z problemami okresu okołoporodowego.
W naszym Gabinecie neonatologa prowadzimy diagnostykę i leczenie według zasad i standardów postępowania nowoczesnej medycyny.

Oferujemy m.in.:
- badania ultrasonograficzne noworodków i niemowląt,
Nasz gabinet oferuje pełen zakres badań ultrasonograficznych, które dostarczają informacji o budowie i patologii mózgu, kanału kręgowego, płuc, narządów jamy brzusznej i układu płciowego. Ogromną zaletą badania jest nieinwazyjność oraz bezbolesność. Jest to bezpieczna metoda diagnostyczna możliwa do wykonania od pierwszych godzin życia. Badania są przeprowadzane z zachowaniem maksymalnego komfortu małego pacjenta. Rodzice są przy dziecku przez cały czas trwania badania. W niektórych przypadkach maluch może leżeć na kolanach u jednego z rodziców. Dodatkowo stres minimalizujemy używając ciepłego żelu.
- nieinwazyjny pomiar żółtaczki,
W celu oceny żółtaczki korzystamy z bilirubinometru, który umożliwia przezskórny pomiar stężenia bilirubiny. Badanie jest bezbolesne, a wynik otrzymujemy w ciągu kilku sekund.
- pomoc w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych,
- zabieg frenotomii (podcięcie skróconego wędzidełka języka).

Jak przygotować się do wizyty?
1. Na wizytę dziecko powinno być ubrane w pajacyk.
2. Ostatnie karmienie powinno się odbyć ok. 1,5 godz. przed planowaną wizytą.
3. Proszę zabrać ze sobą butelkę ze smoczkiem i porcją pokarmu, jeśli maluszek jest dokarmiany.
4. Proszę przygotować na wizytę Książeczka Zdrowia Dziecka oraz Kartę Informacyjną z Oddziału Neonatologicznego.

 

Neonatologia - Zespół

Neonatologia

Neonatologia - zespół

Neonatologia - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy i specjalistów.

Zobacz Zespół

Powiązane poradnie

  • Pediatria
    Pe­di­a­tri­a­

    Diagnostyka i leczenie chorób dziecięcych, opieka nad dziećmi oraz ich rozwojem

Powiązane słowa kluczowe