Menu mobilne

Pomóż nam pomagać

CHCESZ POMÓC? KLINKIJ TUTAJ

 

Ania (10 l.), Julka (8 l.), Antoś (6 l.) i Michałek (2 l.). to bardzo kochające się rodzeństwo, które mieliśmy przyjemność poznać dzięki akcji Szlachetna Paczka w grudniu ubiegłego roku.

Wiele osób zgłoszono do akcji, jednak po zapoznaniu się z historią tej rodziny, od razu wiedzieliśmy, że musimy pomóc właśnie im.

Dzieci ponad rok temu straciły mamę w wypadku samochodowym. Najmłodszy Michałek miał wtedy dwa miesiące. Tata maluchów długo dochodził do siebie po utracie żony. Pracując jako listonosz, pomimo upływu czasu, nadal ciężko jest mu w pojedynkę pogodzić obowiązki obojga rodziców.

To co najbardziej nas zaskoczyło, to fakt, że w akcji Szlachetnej Paczki rodzina nie prosiła o wiele. Najważniejsza była nowa pościel dla dzieci, ponieważ w domu panuje ogromna wilgoć. Dyrektorka szkoły, do której chodzą dzieci (i która zgłosiła rodzinę do akcji) wyjaśniła nam, że dom, w którym mieszkają wymaga generalnego remontu.

Stwierdziliśmy, że akcja Szlachetnej Paczki to za mało i chcemy działać dalej! Pojechaliśmy do domu rodziny i wyceniliśmy remont. Odnowienia wymaga przeciekający dach, dom nie jest również ocieplony. Dodatkowo rodzina mieszka jedynie na niewielkiej przestrzeni parteru domu – w którym znajdują się kuchnia, łazienka i jeden pokój. Poddasze, w którym mogłyby znaleźć się pokoje dzieci, jest w stanie surowym.

Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę, aby dzieci, po tak traumatycznych przejściach, miały swoją własną dziecięcą przestrzeń. Każda pomoc będzie na wagę złota!

Oprócz zbiórki pieniężnej przyjmujemy również niezbędne materiały budowlane:

- zakres prac wewnętrznych: materiały do izolacji i ocieplenia domu

- materiały do wymiany poszycia dachu: krokwie, płyty OBS, blachy, wełna mineralna

- prace wewnątrz domu: drzwi, okna, podłogi, tynki

Wszystkich chętnych, którzy chcą dostarczyć materiały lub uzyskać szczegółową ich listę zapraszamy do kontaktu z p. Michałem pod nr tel: 723 186 451

Osoby chcące uzyskać więcej informacji na temat sytuacji rodziny zapraszamy do kontaktu z p. Weroniką pod nr tel: 663 999 591

Siłę mięśni i rąk również chętnie przyjmiemy! Tata dzieci już pali się do pracy – czekamy tylko na pomoc dobrych ludzi!