Menu mobilne

Terapie dermatologiczne

Elektrochirurgia

Jest metodą wycinania, usuwania i niszczenia tkanek, a także zamykania naczyń krwionośnych oraz usuwania niezłośliwych zmian skórnych przy wykorzystaniu przepływu prądu elektrycznego. W porównaniu z tradycyjną chirurgią zabieg ten jest prosty, krótki, bezkrwawy, mało bolesny oraz komfortowy podczas gojenia. Usuwanie zmian skórnych tą metodą jest bezpieczne i daje bardzo dobre efekty estetyczne, gdyż nie pozostawia blizn oraz śladów po szwach. Elektrochirurgię zaleca się do usuwania włókniaków, prosaków, brodawek wirusowych, znamion, odcisków, narośli, czy tzw. „pieprzyków”.

Kriochirurgia

Jest metodą usuwania chorych tkanek przez ich zamrażanie. Polega na przyłożeniu do miejsca występowania zmiany skórnej, specjalnego aplikatora o bardzo niskiej temperaturze, który zamraża chore tkanki bez ryzyka uszkodzenia zdrowych. Zabieg ten może być wykorzystywany do leczenia różnego rodzaju zmian skórnych, także o charakterze nowotworowym. Zaletą kriochirurgii jest jej wysoka skuteczność, brak powikłań podczas i po zabiegu, brak krwawienia, a także bardzo dobre efekty kosmetyczne. Jest stosowana zwłaszcza w leczeniu: kurzajek, brodawek, włókniaków, niektórych znamion, naczyniaków, zmian trądzikowych, zmian nowotworowych, odcisków i blizn.

Terapia Fotodynamiczna

Jest nowoczesną metodą leczenia nowotworów skóry oraz stanów przedrakowych. Za pomocą środków fotouczulających i światła o określonej długości fali leczyć można także trądzik. Terapia polega na uczuleniu na światło zmienionych chorobowo tkanek, dzięki czemu mogą zostać zniszczone poprzez naświetlanie. Jest to metoda nieinwazyjna i bardzo skuteczna. Zabieg jest preferowany przez pacjentów, ponieważ jest bezbolesny, szybki i nie pozostawia na skórze blizn.

Zabiegi dermochirurgiczne

Zabiegi dermochirurgiczne polegają na wykonaniu biopsji zmian skórnych w celach diagnostycznych. Wycinek skóry pobierany jest z miejsca, w którym istnieje podejrzenie zmiany chorobowej o podłożu rakowym , rozpoznania dermatoz czy chorób skóry o podłożu autoimmunologicznym. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym przez co jest całkowicie bezbolesny. Na ogół po wycięciu zmiany konieczne jest założenie szwów. Wskazaniem do zabiegów są wszelkie zmiany skórne, zwłaszcza: kaszaki, włókniaki, tłuszczaki, brodawki, przerośnięte blizny czy tzw. „pieprzyki”. Celem zabiegów dermochirurgicznych jest ich usunięcie, a następnie wykonanie badania w celu ich rozpoznania.

 

Derme - Zespół

Derme

Derme - zespół

Derme - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy, specjalistów i pielęgniarek

Zobacz Zespół

Powiązane marki