Ultrasonograf 3D/4D Voluson E8 BT 13

Dlaczego warto wybrać badanie typu USG 3D lub 4D?

Technika trójwymiarowego obrazowania ciąży umożliwia pozyskanie przestrzennych zdjęć płodu po odpowiedniej obróbce cyfrowej (technologia 3D) lub w czasie rzeczywistym (4D).

Przestrzenne obrazowanie płodu USG 3D i 4D przede wszystkim umożliwia precyzyjne postawienie diagnozy w sytuacjach ograniczonych możliwości tradycyjnego obrazu ultrasonograficznego, szczególnie w wadach kręgosłupa czy rozszczepu wargi płodu. Możliwe jest także dokładne obrazowanie wad i patologii narządu rodnego (wady macicy, guzy przydatków itp.). Poza walorem medycznym badania USG 3D oraz 4D stanowią wspaniałą i niepowtarzalną pamiątkę z wyjątkowego okresu w życiu przyszłej mamy oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka.

Dlaczego powinnaś zbadać się u nas?

Najnowszy aparat ultrasonograficzny zakupiony przez Lecznice Citomed oraz wyszkolony personel medyczny składają się na wysoki standard usług z zakresu diagnostyki położniczej i ginekologicznej. Zapewniamy również najwyższej jakości nieinwazyjne, a co za tym idzie bezpieczne zarówno dla kobiety w ciąży jak i jej dziecka, badania prenatalne.


Na czym polega badanie USG 3D?

Podczas badania ultrasonograficznego 3D dziecko widoczne jest na monitorze jako nieruchoma trójwymiarowa bryła. Obraz wybranego fragmentu ciała można obracać i oglądać z różnych stron. Badanie USG 3D jest znacznie bardziej szczegółowe od klasycznego badania typu USG. Przyszli rodzice, zamiast czarno białych plam na zdjęciach, które często są czytelne gównie dla lekarza, są w stanie dostrzec twarz dziecka, oraz realny obraz jego ciała. Szczegółowe obrazowanie pozwala na precyzyjniejsze wykluczenie wad rozwojowych lub ich potwierdzenie, a w takim przypadku zarówno przyszła mama jak i jej dziecko zyskują cenny czas na dalszą diagnostykę i podjęcie leczenia w przypadku schorzeń, które można leczyć w okresie prenatalnym. Obraz, który otrzymuje lekarz w trakcie badania można porównać do zdjęcia wykonanego aparatem fotograficznym umieszczonym w macicy ciężarnej kobiety.

Dlaczego warto wybrać badanie typu USG 4D?

Główną różnicą pomiędzy badaniem typu USG 3D, a 4D jest trójwymiarowy obraz rejestrowany ‘’na żywo’’ w ruchu. To forma filmu nakręconego z wnętrza ciążowego brzucha, dokładnie tak jakby umieścić kamerę wideo w ciele ciężarnej kobiety. Dzięki ruchomemu obrazowi przekazywanemu w czasie rzeczywistym rezultat badania jest jeszcze bardziej szczegółowy niż w badaniu typu USG 3D, poza tym rodzice mogą zobaczyć ruch dziecka, jego twarz, a nawet mimikę co wpływa na szybsze nawiązanie emocjonalnej i znacznie głębszej relacji z dzieckiem jeszcze w trakcie ciąży. To wszystko przekłada się pozytywnie na dziecko w momencie gdy pojawi się już na świecie. Po zakończonym badaniu pacjentka otrzymuje nagranie z jego przebiegu, co stanowi niebagatelną pamiątkę z najważniejszego okresu w życiu mamy i dziecka, jest to niepowtarzalny moment, który w przyszłości będzie można nie tylko sobie przypomnieć, ale także ponownie zobaczyć.

Ile trwa i jak przebiega badanie?

Klasyczne badanie 2D trwa w okolicach 20 minut. W przypadku badania 3D oraz 4D, procedura obejmuje nieco dłuższy czas – w granicach 20-30 minut. Czas badania został poszerzony ze względu na standardowe badanie, które pozwala lekarzowi na ocenę stanu rozwoju i zdrowia płodu, ale także pozwala na zaprezentowanie innowacji w postaci obrazowania 3D statycznie bądź na żywo. Lekarz przybliża pacjentce przebieg badania oraz jego wynik w oparciu o realny obraz. Dzięki temu przyszła mama może nie tylko dowiedzieć się o przebiegu ciąży, ale również lepiej zrozumieć, a także zobaczyć rzeczywisty obraz swojego przyszłego dziecka na ekranie, prosto ze swojego brzucha.

Jakie korzyści płyną z badań USG 3D i 4D?

Obecnie badanie ultrasonograficzne 2D stało się standardem w diagnostyce prenatalnej, można je wykonać w większości polskich przychodni i szpitali, badanie tego typu daje obraz zrozumiały wyłącznie dla lekarza obsługującego aparat. Dla pacjentki są to często czarno białe plamy, które ciężko rozszyfrować.
W technologii 3D/4D rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko w bardzo wyraźny sposób, co niesie za sobą wspaniałe i niespotykane wzruszenia oraz emocje. Dla lekarza z kolei jest to możliwość dokładniejszego obejrzenia płodu z zewnątrz i zebrania o nim dodatkowych informacji. Obrazowanie 3D i 4D jest podstawą w przypadku diagnozowania chorób, które można wychwycić między innymi poprzez nieprawidłową budowę nosa. Warto pamiętać, że ultrasonografia trójwymiarowa oraz czterowymiarowa zawiera w sobie badanie w technologii 2D, a więc nadal pozwala ona lekarzowi na ocenę rozwoju i budowy narządów wewnętrznych dziecka, jednak poza tym niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla lekarza jak i przyszłych rodziców.

Jak umówić się na wizytę?

W celu umówienia się na badania do wybranego lekarza, zapraszamy do kontaktu pod dedykowany 
numer telefonu 56 658 44 31 lub stawienia się osobiście w rejestracji Centrum Medycznyego Nowa Ginekologia w placówce głównej Lecznic Citomed przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 73 w Toruniu, lub w poradni mieszczącej się w Lubiczu Górnym przy ulicy Paderewskiego 3

Jak powinnaś się przygotować do badania?

Badanie typu usg 3D lub 4D nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, tak samo jak w przypadku badania USG 2D, czyli klasycznej procedury przeprowadzanej w trakcie ciąży. W dniu umówionej wizyty prosimy o stawienie się w rejestracji na 10 minut przed umówioną wizytą w celu potwierdzenia przybycia oraz zabranie ze sobą wyników poprzednich badań i karty ciąży. Przebieg badania jest nieinwazyjny, a co za tym bezpieczny zarówno dla ciężarnej kobiety jak i płodu. Po wejściu do gabinetu lekarz przeprowadza z kobietą szczegółową rozmowę na temat przebiegu ciąży, a następnie przystępuje do wykonania badania uprzednio zapraszając pacjentkę na specjalną leżankę. Po wykonanym badaniu następuje jego omówienie, na koniec wizyty pacjentka otrzymuję płytę z nagranym obrazem z przebiegu badania. 
 

Nasi lekarze to świetnie wykwalifikowani specjaliści w zakresie ginekologii i położnictwa szczycący się nie tylko bogatym doświadczeniem, ale również wieloma certyfikatami i szkoleniami potwierdzającymi ich kwalifikacje.

Dzięki indywidualnemu podejściu i dyskrecji ze strony lekarzy, nasze pacjentki mogą czuć się bezpiecznie oraz komfortowo przekraczając próg gabinetu ginekologicznego w Centrum Medycznym Nowa Ginekologia.

 

Nowa Ginekologia - Zespół

Nowa Ginekologia

Nowa Ginekologia - zespół

Nowa Ginekologia - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy, specjalistów i pielęgniarek

Zobacz Zespół

Powiązane marki