Zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa

Zabiegi stabilizacyjne kręgosłupa- jeżeli pacjent i jego schorzenie wymagają rozleglejszego zabiegu to wykonujemy również szereg zabiegów stabilizujących, wykorzystując do tego celu najnowoczesniejsze systemy stabilizacyjne dostępne na Świecie.

  1. w odcinku szyjnym - po odbarczeniu kręgosłupa w miejsce wyciętego zniszczonego krążka międzykręgowego (tzw.dysku) wprowadza się sztuczne protezy - sztywne lub ruchome. Pozwalają one Pacjentowi normalnie funkcjonować oraz wykonywać wszystkie badania diagnostyczne -kontrolne. W leczeniu patologii kręgosłupa szyjnego wykorzystujemy również najnowocześniejsze metody lecznicze jak stabilizacje DTRAX czy Discogel (elastyczna proteza jądra miażdżystego).
  2. w odcinku lędźwiowym - stabilizacje transpedikularne, które polegają na wkręceniu w kręgosłup tytanowych śrub najmocniej stabilizujących kręgosłup. Zabiegi te wykonujemy po zabiegu odbarczenia kręgosłupa(często jednocześnie). Pomimo że zabieg ten wykonujemy w technice małoinwazyjnej (przez małe nacięcia skóry), to jednak pacjent często musi pozostać po zabiegu 2 doby, aby przejść insruktaż fizjoterapeutyczny i przyzwyczaić się do prawidłowego funkcjonowania. Nie jest to jedyny system do stabilizacji kręgosłupa, ale najczęściej wykonywany i zabezpieczający większość patologii kręgosłupa.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care

citocare