Seksuolog kujawsko-pomorskie. Specjalistyczna terapia dla par.


„Motyle w brzuchu”
Każdy z nas, z pewnością przynajmniej raz w życiu doznał uczucia „motyli w brzuchu”. Spotkanie z osobą, która jest dla nas atrakcyjna. Imponuje nam swoim poczuciem humoru, inteligencją, a do tego pociąga nas fizycznie. Sprawia, że pragniemy widywać się z nią częściej. Decyzja o stworzeniu związku otwiera nam furtkę do szerszych doznań miłosnych. W pierwszej fazie zakochania nie widzimy w sobie wzajemnie żadnych wad. Nawet jeżeli dostrzegamy w partnerze cechę, która nie do końca nam odpowiada. Przymykamy na to oko, by nie zranić swojej drugiej połówki. Jednak z czasem umiejętność przemilczenia niektórych spraw zanika. Ma to miejsce szczególnie w momencie, w którym partnerzy decydują się ze sobą zamieszkać. Wówczas może rodzić się znacznie więcej konfliktów. To jak się one zakończą, zależy przede wszystkim od więzi partnerów, od tego jak silnie są ze sobą związani i jak bardzo zależy in na swoim związku. Jednak przyczyny narastających kłótni, mogą dotyczyć takich kwestii jak brak satysfakcji z życia seksualnego. Wtedy kluczowa okazuje się pomoc specjalisty.


Kluczowa rola seksu
Temat seksu nadal wzbudza skrępowanie i poczucie niezręczności. Nawet najbardziej dopasowane małżeństwa mają problem z rozmawianiem o swoich problemach czy oczekiwaniach na tle seksualnym. Nie chcąc zawieźć swojej żony, mężczyzna wbrew sobie podejmuje próbę stosunku. Jednak problemy na tle zdrowia fizycznego, bądź psychicznego nie pozwalają na czerpanie przyjemności ze zbliżenia z ukochaną. W momencie kiedy mężczyzna zmaga się z brakiem wzwodu, kobieta najczęściej bierze winę na siebie. Wmawiając sobie, że jest za mało atrakcyjna dla swojego partnera. Przemilczenie sprawy może przynieść ulgę na chwilę. Jednak gdy taka sytuacja się powtórzy, frustracja zacznie narastać u obojga partnerów. Z czasem ciche dni mogą przerodzić się w niespokojne tygodnie, a nawet miesiące. Brak rozmowy może skutkować zdradą, a tym samym rozwodem. Pary, którym zależy na odbudowaniu swojego związku, powinny zgłosić się do poradni seksuologii. Specjalista pomoże im przeprowadzić specjalistyczną terapię dla par, która nauczy ich na nowo żyć ze sobą.


Seksuolog na ratunek zakochanym!
Seksuolog pracuje z pacjentami na wielu płaszczyznach seksuologii. Do tego typu poradni zgłaszają się osoby, które cierpią na uzależnienia seksualne, przestały odczuwać orgazm, lub doznają zaburzeń preferencji. Jednak seksuolog pomaga również parom, które na pewnym etapie swojego życia przestały się rozumieć. Specjaliści są zgodni, że korzenie rozwodów najczęściej znajdują swoje źródło w sferze seksualnej. Brak zaspokajania własnych potrzeb i oczekiwań, buduje konflikty i drogi do szukania innych doznań. Często któryś z partnerów dopuszcza się zdrady, tłumacząc, że nie dostał od swojego współmałżonka tego czego potrzebował. Seksuolog będzie szukał przyczyn takiego stanu rzeczy.


Nieoczywiste sygnały
Niekiedy brak orgazmu lub wzwodu jest wywołany problemami stricte zdrowotnymi. Jednak zdarza się, że problem siedzi znaczniej głębiej w psychice partnera. Wśród seksuologów powszechne są przypadki, w których mąż pomimo swoich uczuć do żony, nie czuł do niej pożądania. Po kilku sesjach w poradni seksuologii okazuje się, że mężczyzna jest przebodźcowany kanonem kobiet idealnych, jakie spotyka w swojej pracy. Wracając do domu, widzi żonę, która ubrana jest w wygodny dres, a ze względu na ilość domowych obowiązków nie miała czasu na zrobienie makijażu i fryzury. Wówczas poziom testosteronu u mężczyzny spada i jedyne, na co go stać to czuły pocałunek. Często potrzebne są długie rozmowy z parą, które pozwolą potwierdzić hipotezę seksuologa o braku pożądania, wywołanym mniej atrakcyjnym wyglądem. Osoby, którym zależy na swoim związku, będą walczyć i zrobią wszystko, by nie doszło do rozpadu. Poznanie potrzeb i oczekiwań partnera jest niezwykle istotne w sferze seksualnej. Jednak wiele par nie potrafi rozmawiać ze sobą w ten sposób. Dlatego nieoceniona jest pomoc seksuologa, który jako osoba postronna pozwoli ujawnić problemy każdego z partnerów. Niekiedy z pomocy specjalisty korzystają także młode małżeństwa i to niedługo po ślubie. Lęk przed posiadaniem potomstwa może powodować blokadę, która uniemożliwi uprawianie seksu. Umiejętnie zadawane przez seksuologa pytań, pozwalają mu zdiagnozować problem braku wzwodu, wywołany wspominanym lękiem przed byciem ojcem. Jeżeli nie umiemy rozmawiać z ukochaną osobą, bądź nie chcemy jej zranić, mówiąc o swoich problemach. Skorzystajmy z pomocy specjalisty. Poradnie seksuologii dają szansę, na uratowanie związku. Czasami błahy powód stoi na drodze do pełni szczęścia. Specjalista pomoże nam go dostrzec i skutecznie zniwelować.

Powiązane słowa kluczowe