Prenatalia 2022

Szanowni Państwo,

W maju 2022r. w Toruniu odbyła się międzynarodowa konferencja Prenatalia „Miłość w czasach zarazy”, spotkanie diagnostów prenatalnych, perinatologów, neonatologów, chirurgów dziecięcych i genetyków celem przedstawienia nowoczesnego, kompleksowego wsparcia chorego dziecka i jego rodziców.
Poruszone zostały istotne kwestie perinatologiczne w czasie pandemii Sars-Cov-2, perinatologii onkologicznej, a także wad zdiagnozowanych prenatalnie i dalszej opieki noworodkowej i chirurgicznej.
Lecznice Citomed były partnerem strategicznym tego wyjątkowego wydarzenia.

Wśród organizatorów konferencji jest Dr n. med. Szymon Bednarek, Koordynator Centrum Medycznego Nowa Ginekologia. Doktor poza opieką merytoryczną nad konferencją i wykładami przeprowadził warsztaty USG - wprowadzenie teoretyczne oraz zajęcia praktyczne – co poza markerami aberracji chromosomalnych możemy i powinniśmy ocenić w usg I trymestru.

Dlaczego ta konferencja jest dla nas ważna?

Od 30 lat LC współpracują ze znakomitymi profesjonalistami różnych specjalności, aby kompleksowo i na najwyższym poziomie świadczyć usługi medyczne. Drzwi Lecznic Citomed zawsze pozostają otwarte na współpracę ze specjalistami i na pomoc wszystkim Pacjentom.

Cenimy i wspieramy każdy wysiłek prowadzący do podnoszenia jakości opieki nad Pacjentem, ze szczególną troską tym najmłodszym, jeszcze nienarodzonym.

W trosce o dobro naszych pacjentek oraz ich dzieci i rodzin rozwijaliśmy przez lata poradnię ginekologiczną oraz pediatryczną z myślą, by uczynić je wizytówką naszych Lecznic.

Obecnie jesteśmy największym zespołem ponad 40 poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych w regionie. Posiadamy również własny, nowoczesny Szpital Cito Care.

Zabiegi w szpitalu Cito Care wykonywane są przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych metod znieczulania.

Wykonujemy szeroki zakres zabiegów i operacji ginekologicznych. Większość z nich wykonywana jest techni­ką laparoskopową, histeroskopową lub pochwową – przy użyciu najnowszej aparatury endoskopowej.

Jednymi z najnowszych zabiegów w naszym szpitalu są:

· biopsja mammotomiczna w ramach NFZ

· zabiegi profilaktycznych i estetycznych piersi oraz zabiegach estetycznych twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

W stałej ofercie wykonujemy również zabiegi z zakresu:
- laryngologii dziecięcej oraz dorosłych,
- neurochirurgii dorosłych,
- okulistyki dorosłych – zaćmy prywatnie oraz na NFZ,
- ortopedii dorosłych i dzieci,
- stomatologii i chirurgii szczękowej dorosłych i dzieci, również w narkozie,
- chirurgii i urologii dzieci i dorosłych.

Wierzymy, że te wszystkie działania przyczyniają się do podnoszenia jakości obsługi, komfortu i satysfakcji z dobrego leczenia Pacjenta.

Wierzymy, że uczestnicy konferencji mieli owocne oraz inspirujące dyskusje oraz udany czasu w Toruniu.

Dziękujemy i zapraszamy do Lecznic Citomed.