Poradnia seksuologii. Niechętnie rozmawiamy o swoich problemach związanych ze strefą seksualną.

Seks to temat, z którego chętnie żartujemy, bądź szeroko go unikamy. Niestety nadal mało mówi się o roli seksu w życiu człowieka. Narastające problemy związane ze sferą seksualną są bagatelizowane. W konsekwencji najbardziej dopasowane pary się rozstają, a ludzie popadają w depresję bądź inne choroby psychiczne. Każdy dylemat związany ze sferą seksualną powinniśmy skonsultować w poradni seksuologii.


Temat tabu
Dla wielu z nas rozmowy na temat seksu wywołują niemałe skrępowanie. Zdarza się, że dwoje kochających siebie ludzi nie potrafi swobodnie rozmawiać ze sobą o swoich potrzebach seksualnych czy problemach, jakie odczuwają. Wynika to z przeświadczenia, które przez lata wyryło się w świadomości człowieka, że o seksie się nie rozmawia. Warto pamiętać, że seksualność nie zaczyna się dopiero gdy poznajemy swojego partnera. Już młody człowiek, odczuwa swojego rodzaju napięcia, potrzeby. Niekiedy nie rozumie tych emocji, bądź się ich wstydzi. Nie chcąc rozmawiać o tym ze swoimi bliskimi, szuka odpowiedzi na swoje pytania w nieodpowiednich źródłach. Takie sytuacje mogą prowadzić do wielu zaburzeń seksualnych, które będą miały swoje odzwierciedlenie w przyszłości. Rodzice nastolatków, bądź młodzieży, która nie radzi sobie ze swoją seksualnością, powinny sięgnąć po pomoc seksuologa, która przepracuje z ich dzieckiem wszelkie kwestie związane z seksem. Zdarza się, że młodzi ludzie obawiają się swojego pierwszego stosunku, lęk przed bólem, rozczarowaniem może być paraliżujący. Specjalista pomoże zrozumieć obawy pacjenta, znaleźć ich źródło oraz je wyeliminować. Seks pomaga nam zachować równowagę i balans w życiu. Choć dla każdego ma on inne znaczenia, dla wszystkich jest on ważny i potrzebny. Niewątpliwie szczególnie narażeni na konflikty związane ze sferą seksualną, są pary z długoletnim stażem, które nie rozmawiają ze sobą otwarcie.


Dwoje nie do pary
Znalezienie swojej drugiej połówki to marzenie każdego z nas. Nawet jeżeli, niektórzy nie chcą zawierać formalnego związku. Każdy chce czuć się potrzebny i kochany przez drugą osobę. Nie jest łatwo rozpocząć życie z zupełnie wcześniej obcym nam człowiekiem. Dopasowywanie się może trwać nawet lata. Największą próbą dla pary jest z pewnością wspólne mieszkanie. To wtedy poznajemy swoje wady i zalety, przyzwyczajenia i nawyki. Jednak oprócz kwestii związanych z obowiązkami domowymi czy organizacją czasu, niezwykle istotne jest porozumienie w sferze seksualnej. Czasami seks na początku związku weryfikuje czy związek ma szanse przetrwać. Różne temperamenty, oczekiwania czy potrzeby powodują, że dalsze budowanie relacji nie ma sensu. Jednak czasami pomimo tak diametralnych różnic, a nawet rozczarowań para stara się żyć normalnie i wiążą się ze sobą na stałe. Nie chcąc stracić ukochanej osoby, nie mówimy jej o niezadowoleniu z seksu bądź o dylematach, z jakimi się zmagamy w tej sferze.


Ciche dni
Problemy sfery seksualnej mogą dotyczyć różnych spraw. Niekiedy mężczyzna zmaga się z brakiem wzwodu. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Seksuolog dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pozwoli zbadać przyczynę problemu. Czasami ma to związek stricte z naszym zdrowiem i problemami z fizycznością, ale bardzo często również z psychiką mężczyzny, która nie pozwala mu normalnie funkcjonować w sferze seksualnej. Wśród seksuologów znane są historię, w których partner w obawie przed posiadaniem potomstwa, blokuje się i nie osiąga wzwodu. Taka sytuacja może być bardzo frustrująca zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. Często to właśnie kobiety biorą winę na siebie, sądząc że nie są już atrakcyjne dla swojego partnera. Taka sytuacja może być początkiem poważnych konfliktów, które nie rozwiązane, będą drogą do rozstania. By tak nie było warto udać się do poradni seksuologii.


Poradnia Seksuologii – Toruń
Już nie tylko duże miasta mogą pochwalić się specjalistycznymi poradniami seksuologii. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy placówkę, w której otrzymamy fachową pomoc seksuologa. Do poradni warto wybrać się, gdy chcemy ratować nasz związek. Wówczas można skorzystać z terapii dla par. Podczas sesji lekarz nauczy dwojga ludzi ze sobą rozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Znajdzie źródło problemu i pomoże odbudować związek. Co istotne to para, musi wyrażać chęć współpracy zarówno ze sobą nawzajem jak i z seksuologiem. Poradnie seksuologii to także konieczne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z uzależnieniami seksualnymi, bądź zaburzeniem preferencji. Każda kwestia związana z seksualnością, która powoduje w naszym życiu dyskomfort i problemy jest warta tego, by skonsultować ją z seksuologiem. Nieleczone zaburzenia mogą powodować spustoszenia w naszym życiu codziennym. Seksoholizm mocno odbija się na relacjach z innymi, a nawet na zdrowiu człowieka. Zaburzenia preferencji są z kolei często wstydliwym problemem, który izoluje ludzi od siebie w obawie przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. To zaś często prowadzi do depresji, która niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Korzystając z pomocy seksuologa, możemy dać sobie szanse na komfortowe i szczęśliwe życie. Pamiętajmy, że szczęście to nie wstyd i warto o nie walczyć.

Powiązane artykuły

Powiązane słowa kluczowe