Poradnia seksuologii w Toruniu

 

Poradnie seksuologii

Gdy zauważamy u siebie skoki ciśnienia, bądź niepokojące bóle głowy. Korzystamy z usług poradni kardiologicznej czy neurologicznej. Jest to dla nas naturalne. Chcemy bowiem dowiedzieć się, jaka jest przyczyna pogorszonego stanu zdrowia, oraz znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu. Niestety w przypadku sfery seksualnej sprawa nie jest tak oczywista. Brak ochoty na stosunek, tłumaczymy ciężkim dniem w pracy, bądź złą pogodą. Brak satysfakcji z seksu zatajamy, by nie ranić partnera. Czasami nieustanna potrzeba zbliżeń seksualnych, staje się dla nas coraz bardziej uciążliwa. Wszystkie wymienione kwestie nadają się, by skonsultować je z seksuologiem. W Toruniu z powodzeniem możemy znaleźć seksuologów, którzy są w stanie pomóc pacjentowi z najgłębiej zakorzenionym problemem. Poradnie seksuologii zaczęły funkcjonować, już nie tylko w dużych miastach. Coraz częściej otwierane są również w mniejszych miejscowościach. Bowiem wszędzie są osoby, które przestały być szczęśliwe i wyszły ze strefy komfortu.

 

Prawo do szczęścia

Seks jest nieodzownym elementem naszego życia. Choć wielu się wstydzi do tego przyznać, każdy potrzebuje zbliżeń i poczucia atrakcyjności. Na każdym etapie naszego życia, seksualność objawia się w inny sposób. Nie mniej jednak zawsze podświadomie, dążymy do zaspakajania swoich potrzeb. Zdarza się, że przyjemność seksu znacznie maleje. Przestajemy dobrze czuć się w swoim ciele, odczuwamy ból podczas stosunku, bądź z niewyjaśnionych przyczyn nie potrafimy zadowolić naszego partnera. Bywa także, że dostrzegamy u siebie zaburzenia preferencji. To wszystko powoduje, że zaczynamy czuć się źle z samym sobą. Często wpadamy w stany depresyjne. Wówczas jednym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy seksuologa, który zdiagnozuje przyczynę naszych dolegliwości i wskaże odpowiednie rozwiązanie.

Seksuolog nie tylko dla par

Jeżeli problemy sfery seksualnej dotykają osób będących w długoletnim związku, o który chcą walczyć. Wówczas najlepiej skorzystać z terapii dla par. Specjalista wdrąży najlepszą metodą leczenia i dzięki rozmowie oraz angażowaniu pary poza wizytami w poradni. Pozwoli im na nowo zrozumieć siebie, poznać swoje potrzeby i zacząć się ze sobą komunikować. Terapie dla par są rozwiązaniem dla ludzi, którzy po wielu latach związku. Przestały rozumieć się w kwestii seksu, nie mniej jednak chcą dalej iść razem przez życie i cieszyć się ze wspólnych intymnych chwil. Poradnie seksuologii służą jednak pomocą indywidualnym pacjentom. Specjaliści pracują m.in. z osobami, które zmagają się z uzależnieniem od seksu, czyli seksoholizmem. Jest to bardzo poważna dolegliwość, która może nieść za sobą przykre konsekwencje. Objawem, który jest sygnałem, że problem seksu w naszym życiu narasta, jest niepohamowana, często obsesyjna potrzeba masturbacji, korzystanie z usług prostytutek. Zatracanie się w różnego rodzaju fetyszach czy pozwalanie sobie na przypadkowe zbliżenia z obcymi ludźmi. Niektórzy nie chcąc dopuścić do siebie myśli, że są uzależnieni od seksu. Tłumaczą się, że prowadzą po prostu intensywne życie seksualne. Jednak w momencie, gdy zaniedbujemy swoje codzienne obowiązki, a największą potrzebą jest zaspokajanie potrzeb seksualnych, jest to czas, w którym powinniśmy udać się do poradni seksuologii. Z pomocy specjalisty powinny skorzystać także mężczyźni, którzy cierpią na brak wzwodu. Seksuolog na bazie swojej wiedzy nie tylko z segmentu psychologii, ale także często urologii oraz ginekologii pozwoli zdiagnozować źródło problemu. Pacjenci, którzy obawiają się swojego pierwszego stosunku, również mogą skorzystać z rad specjalisty, który pomoże okiełznać strach i w odpowiednim momencie cieszyć się z doznań seksualnych.

Rola seksu w życiu

Każdy potrzebuje czuć się kochanym, potrzebnym, atrakcyjnym i pożądanym. Dlatego seks i satysfakcja ze zbliżeń pozwala zachować odpowiednią równowagę i balans w życiu. Specjaliści, są zgodni, że regularne stosunki redukują także poziom stresu, co korzystanie wypływa na zdrowie psychiczne zarówno kobiet jak i mężczyzn. Seks w związku jest filarem, który podtrzymuje wzajemną miłość i bliskie relacje. Gdy wszystko funkcjonuje w prawidłowy sposób, żaden z partnerów nie czuje potrzeby szukania innego źródła pozytywnych emocji. Wszyscy mamy prawo do szczęścia i miłości. Jeżeli przestajemy odczuwać radość z bycia z ukochaną osobą, koniecznie skorzystajmy z wiedzy i doświadczenia seksuologa. Nie pozwólmy by poczucie wstydu, przed pójściem do poradni seksuologii, zachwiały równowagą naszego związku. Jeżeli trafimy w dobre ręce, jesteśmy w stanie cieszyć się sobą przez kolejne długie lata. Problemy sfery seksualnej, mogą przytrafić się nawet najlepiej dopasowanym parom. Nie bójmy się korzystać z pomocy i walczmy o swoje szczęście.

Powiązane artykuły

Powiązane słowa kluczowe