nasz najmłodszy pacjent szpitala Cito Care

Kilka dni temu operowaliśmy w szpitalu CitoCare, najmłodszego, jak dotychczas  pacjenta - chłopczyk kilka dni wcześniej skończył roczek!. Cierpiał na wodniaka jądra - chorobę, która nieleczona może w przyszłości prowadzić do komplikacji -  jak np. niepłodności.

Jedynym sposobem postępowania jest wykonany w odpowiednim czasie zabieg chirurgiczny. W naszym szpitalu takie zabiegi wykonuje się łącząc znieczulenie ogólne oraz przewodowe, dzięki czemu mały pacjent nie odczuwa bólu w okresie pooperacyjnym i szybko może iść do domu. Tak też było i tym razem. Zabieg odbył się po południu, mały pacjent noc spędził z Mamą, a następnego dnia rano został wypisany do domu.

Aby bezpiecznie operować tak małe dzieci potrzebny jest przede wszystkim profesjonalny zespół medyczny - lekarze i pielęgniarki mający duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Cieszymy się, że taki zespół pracuje w szpitalu CitoCare. Zabieg wykonała Pani Doktor Joanna Madej - specjalista chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej (szczególną specjalnością Pani Doktor są zabiegi rekonstrukcyjne wrodzonych wad układu moczowo-płciowego u dzieci), a znieczulenie wykonał Doktor Artur Jaworski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Na zdjęciach również pielęgniarka oddziałowa - Pani mgr Bożena Krysztowiak.