Najczęstsze choroby cywilizacyjne i społeczne – jak im zapobiegać i jak wcześnie wykryć sygnały ostrzegawcze?

Choroby cywilizacyjne nazywamy chorobami XXI wieku, a ich rozwój idzie w parze z uprzemysłowieniem, rozwojem ekonomicznym, zanieczyszczeniem środowiska i niezdrowym trybem życia. Chorobom tym można jednak zapobiegać, prowadząc profilaktykę i regularnie się badając.

Życie w ciągłym stresie, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, niezdrowa dieta, siedzący tryb życia… To jedne z najistotniejszych czynników wpływających na rozwój tak zwanych chorób cywilizacyjnych, do których należą z jednej strony otyłość czy dolegliwości przewodu pokarmowego, z drugiej zaś nowotwory. Jednak „przestawienie się” na zdrowy tryb życia (zmiana diety, rezygnacja z używek, uprawianie sportu) wraz z wyrobieniem sobie nawyku badań profilaktycznych mogą uratować nasze zdrowie. 

Badania? To proste! 

Badania profilaktyczne nie muszą zabrać nam wiele czasu – wystarczy wybrać odpowiednią placówkę medyczną, w której je wykonamy. W Lecznicach Citomed mamy do wyboru wiele rodzajów badań obrazowych i laboratoryjnych, jak również wizyty u specjalistów z różnych dziedzin medycyny...

Warto zacząć od podstawowych badań laboratoryjnych, np. Pakiet Zdrowa Kobieta lub Pakiet Zdrowy Mężczyzna a w razie nieprawidłowści skonsultować wyniki z lekarzem pierwszego kontaktu, który dalej pokieruje diagniostykę. 

Godny uwagi jest coraz bardziej popularny i daceniany przez naszych pacjentów pakiet VIP GOLD - który oferuje kompleksową diagnistykę organizmu w ciagu jednego dnia, podczas jednej wizyty w naszej przychodni.  Poniżej tylko kilka z wielu opinii klietów, którzy skorzystali z tej usługi:

"Gorąco polecam pakiet VIP w Lecznicach CITOMED, gdyż w przeciągu kilku godzin można sprawdzić stan swojego zdrowia. W normalnym trybie zajęłoby to kilka miesięcy. Usługa na najwyższym poziomie, bardzo profesjonalna opieka ze strony pani koordynator - Magdy. Pakiet szczególnie polecam osobą cierpiącym na ciągły brak czasu.

- Pani Katarzyna Goździńska"

"Od momentu pozostawienia auta na parkingu, gdzie czekało wyznaczone miejsce, pacjent ma poczucie najwyższej jakości usługi w ramach pakietu VIP. Doskonała organizacja i pełen profesjonalizm w podejściu do pacjenta. Wizyty są dobrze zaplanowane dla maksymalnego wykorzystania czasu, a opieka Pani Koordynator pozwala w komfortowych warunkach odbyć wizytę w każdym gabinecie. Uznanie dla doboru wysokiej klasy specjalistów, nie tylko dysponujących wiedzą medyczną, ale mających bardzo dobre podejście do pacjenta, co daje poczucie spokoju i komfortu podczas wizyty. 

Usługa na najwyższym poziomie POLECAM !"

- Pan Bartosz Kmita

"Nasze oczekiwania się spełniły, w jeden dzień przebadało nas kilku specjalistów, wykonując jednocześnie szereg badań diagnostycznych .Uważamy, że proponowany program jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajętych pracą, lub prowadzeniem firm."

Państwo Halina i Zbigniew Kowalscy