Menu mobilne

Medycyna Nuklearna - Informacje ogólne

Zakład Medycyny Nuklearnej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przy użyciu izotopów promieniotwórczych. 

Techniką obrazowania stosowaną w tej dziedzinie medycyny jest scyntygrafia. Główną zaletą tej metody jest możliwość badania funkcji czynnościowej danego organu. Scyntygrafia daje możliwość lokalizacji zmian chorobowych, niewidocznych przy użyciu innych metod diagnostycznych.

Terapie izotopowe wykorzystywane są natomiast w onkologii, w leczeniu niektórych typów nowotworów oraz jako zabiegi paliatywne, mające na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, związanych z występowaniem rozsianego procesu nowotworowego (np. przerzuty do kości).

Medycyna nuklearna stosowana jest również jako narzędzie w diagnostyce i leczeniu chorób endokrynologicznych (głównie chorób tarczycy). Zastosowanie tej techniki umożliwia zróżnicowanie między "zimnymi" i "ciepłymi" guzami.

Świadczenia prywatne

Pewne i szybkie terminy, brak kolejek, ekspresowa rejestracja online lub przez dedykowaną linię telefoniczną. Zapisz się teraz na konsultację.

Rejestruj Online Zadzwoń

Świadczenia refundowane

W ramach umowy NFZ wykonujemy większość zabiegów opisanych na stronie poradni. Sprawdź, jakie świadczenia w tej poradni są refundowane przez Narodowy Funduszu Zdrowia. Kliknij "czytaj".

Medycyna Nuklearna - Zespół

Medycyna Nuklearna

Medycyna Nuklearna - zespół

Medycyna Nuklearna - Zobacz skład naszego zespołu lekarzy i specjalistów.

Zobacz Zespół

Powiązane poradnie

Powiązane pracownie

  • Laboratorium medyczne

    Badania krwi, badania genetyczne, badania immunologiczne, badania hormonalne, badania w czasie ciąży

Powiązane marki

  • Orvit Clinic

    Najnowocześniejsza w regionie klinika ortopedyczno-rehabilitacyjna specjalizująca się w diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji i rekreacji

Powiązane słowa kluczowe

Szanowni Państwo,

w dniach 02.05.2018 i 04.05.2018 r Poradnia Medycyny Pracy będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy